Trocha (poněkud zvrácené) teorie

3. února 2016 v 22:42 | Animatěj
Hola hola!
Po lůl roce s jednou partou potenciálních tvůrců jsem se rozhodl skoncovat s dětinským experimentováním s barvami
a materiály a vrhnout se do buřlivých vln teorie.
Nezvývá než doufat, že jsem své ovečky nezahrnul čistým bludem.
Výsledkem je "Pracovní list č. 1", u kterého by si moje děti měly uvědomit, že základním návěstidlem na cestičku k alespoň použitelnému filmu je samotný námět a volba vhodné techniky zpracování.

Zde tedy "Pracovní list č. 1".
Některé části se pohybují na hranici čitelnosti, což je taktéž úmysl. Animatějovým cílem je, ač to tak možná nevypadá, vzkříšení "Říše fantazie", ze které v době mobilních aparátů bojuje o přežití jen to poslední zrnko písku.
Zpola čitelný text se dá interpretovat různými způsoby.

No... Taky je pravda, že píšu jako prase.


Další částí hodiny se stala brainstormingová hra "řeknu větu a ty na ni navaž další", přičemž jsme z každého pokračování pořídili zvukovou stopu. Výsledkem je velmi absurdní scénka, kterou budeme v příštích hodinách uvádět do vizuální podoby.

Těše se, Milánkové...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jana Hnilicová / Babi JáJa Jana Hnilicová / Babi JáJa | E-mail | Web | 4. února 2016 v 21:40 | Reagovat

Ahoj Animatěji. Pokročil jsi, gratuluji! Není to vůbec poněkud zvrácená teorie, jak píšeš. Jdeš na to dobře.  Víš, ono si pouze "hrát" s animací vydrží dětem do té doby dokud je to nová hra, pak začne být nezajímavá...V tvém případě Pracovní list č.1 vůbec nevadí, že píšeš jako prase, super je, že děti rozvíjejí svoji myšlenku. Už teď se těším co z nich vypadne v Pracovním listu č. 2. Ahoj Babi JáJa

2 animatej animatej | E-mail | 4. února 2016 v 23:50 | Reagovat

[1]: Ahoja.
S pubescenty to není jednoduché, ale trpělivost jistě pčinese nějaké květy. Rozhodl jsem se zvolnit tempo a pokusit se natočit film, který by byl srozumitelnější a propracovanější.
Zůstávám u toho, že to bude od začátku do konce výtvor mých "oveček". Jen jim do toho začnu blábolit spoustu použek a teorie.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama